Kdo jsme

Domov pro seniory Bažantnice je příspěvkovou organizací Jihomoravského kraje, která je zřízena podle § 49 zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách dle Zřizovací listiny č.j. JMK 144877/2009 ze dne 17. 9. 2009. Provozuje sociální službu domov pro seniory, zaregistrovanou Krajským úřadem Jihomoravského kraje pod číslem 1780806.

Kapacita služby je 106 lůžek a je poskytována celoročně nepřetržitě. K dispozici je 80 jednolůžkových a 13 dvoulůžkových pokojů s vlastním příslušenstvím. U jednolůžkových pokojů je i kuchyňka. Klienti na jednolůžkových pokojích si můžou po dohodě s vedením domova pokoj vybavit svým vlastním nábytkem, dále si mohou vzít své oblíbené předměty jako obrazy, nástěnné hodiny, květiny, upomínkové předměty aj. Koberce nejsou s ohledem na bezpečnost a hygienu povoleny. V domově se nemůžou chovat domácí zvířata.

Dále poskytujeme celodenní stravu, ošetřovatelskou péči, do domova dochází 2x týdně praktická lékařka, 1x za dva měsíce psychiatr. K odborným vyšetřením klienty odesíláme do ambulancí lékařů-specialistů. Léky do domova přiváží lékárenská služba a klientům je můžou roznášet sestry nebo si je klienti, pokud je zvládnou sami užívat, nechávají u sebe.

V rámci aktivizačních činností si můžou klienti vybírat z pestré nabídky: trénink paměti, hraní společenských her, rekondiční a relaxační cvičení, taneční terapie, ruční a výtvarné práce, luštění křížovek, zooterapie, se kterou pomáhá naše zakrslá králičí slečna Eny. Dále mohou přijít na posezení při kávě, k dispozici je filmový klub, pořádají se besedy na různá témata.  Pro společenské vyžití pořádáme plesy, různá vystoupení hudebních nebo tanečních souborů, kavárničky nebo v létě grilování na zahradě.

Není zanedbáván ani duchovní život – 2x v měsíci je bohoslužba římskokatolické církve a jedenkrát měsíčně dochází pastor Apoštolské církve.

Návštěvy mohou přicházet denně od 7,00 do 21,00 hod., u dvoulůžkových pokojů není vhodná návštěva během výdeje a konzumace jídla, které je podáváno na pokojích klientů. Další popis života v domově naleznete v Domácím řádu zde.

O klienty se stará 64 zaměstnanců, z toho 39 zaměstnanců v přímé péči. Domov má vlastní kuchyni, prádelnu, úklid a údržbu zabezpečuje rovněž svými zaměstnanci. 


sponzoři